Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
E levelemet közvetlenül a francia polinéziai Bora Bora szigetén túszként fogvatartott magyar nő és három és fél éves gyermeke érdekében írom.
„Tisztelt Dr. Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke!
Tisztelt Kádárné dr. Báló Ágnes, a Bp. II. és III. Kerületi Bíróság Elnöke!
Tisztelt Dr. Navracsics Tibor Közigazgatási és Igazságügyi Miniszter!
Bár e levelemet közvetlenül a francia polinéziai Bora Bora szigetén túszként fogvatartott magyar nő, Nyíri-Kovács Patrícia és három és fél éves gyermeke érdekében írom (ismét), szeretném hangsúlyozni: mélyen felháborít az a közömbösség és szakszerűtlenség, amely miatt a külföldi vonatkozással is rendelkező jogi eljárásokban a magyar állampolgárok számos esetben teljes jogfosztottságot élnek meg.
Erre a Leányfalun két gyermeket halálra gázoló ír Tobin büntetlenül hagyása kétségtelenül a legmegrázóbb példa. Úgy tűnik azonban, hogy ebből a fájdalmas kudarcból a magyar igazságügyi rendszer nem vonta le a megfelelő tanulságokat, »halad tovább a tobini úton«… Láthatóan nem került sor annak megszervezésére, hogy legalább a kiemelt jelentőségű ügyekben összehangolt eset-munkát végezzenek az eljáró igazságügyi (igazgatási), belügyi, külügyi és egyéb szervek, s egységes, szakmailag megalapozott stratégia mentén lépjenek fel a magyar érintettek jogérvényesítése érdekében. Nyilvánvaló, hogy elmaradt a bírák és más érintett szakemberek megfelelő képzése a külföldi elemet is tartalmazó ügyek jogi megítéléséhez szükséges ismeretekről – illetve az ilyen ügyeket nem a megfelelő képzettségű, a szükséges joganyagot ismerő bírákra szignálják.
Mi más lehet az oka annak, hogy egy életveszélyes helyzetben lévő magyar nő és gyermeke ügyében a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság öt hónapja képtelen meghozni azt az egyszerű döntést, hogy Magyarországnak van joghatósága az eljárás lefolytatására? Mint ismeretes, az édesanya és gyermeke a francia állampolgár édesapával együtt nyaralni mentek a polinéziai szigetre. A számos meggyőző bizonyíték szerint feleségét rendszeresen és durván bántalmazó férj a nő és a gyermek iratait elzárta, majd csalárd módon, okirathamisítás útján válókeresetet terjesztett elő a nyaralás helyszínén, Bora Bora szigetének bírósága előtt, kérve a gyermek nála történő elhelyezését is. Úgy tűnik, hogy a Magyar Állam valamilyen rejtélyes és felfoghatatlan okból teljes bizalmában részesíti Bora Bora szigetének igazságszolgáltatását, s úgy tekinti, hogy egy súlyosan bántalmazott magyar nő és hároméves gyermeke ügyében ez a legmegfelelőbb döntési fórum.”